Meie puhkame 3.-9.augustini! :-)

17. juuli 2015 - View Comments

Teaduslikult tõestatud põhjused, miks puhkamine on hea

Kas oled sel aastal juba puhanud? Või on su suvepuhkus kohe kätte jõudmas? Või kuulud töönarkomaanide hulka, kes ei võtagi puhkust?

Yahoo! Shine vahendab viis teaduslikult tõestatud põhjust, miks inimesel on aeg-ajalt puhkust vaja.

1. Kaitse oma südant
Uuring, milles kasutati peaaegu 13 000 suure südamehaiguste riskiga patsienti, näitas, et igal aastal puhkust võtvad inimesed vähendavad surmariski südamehaiguse tõttu 29 protsenti.

2. Pikenda oma eluiga
Sama uuring näitas, et puhkust võtvad inimesed elavad kauem.

3. Ole õnnelik juba enne kodust lahkumist
Taani teadlased leidsid, et ainuüksi reisi ootamine suurendab õnnetunnet. 2009. aastal avaldatud uuring näitas, et puhkus ja teised vabaaja veetmise viisid annavad tulemuseks positiivsema ellu suhtumise ja madalama depressiooni riski.

4. Paranda oma suhet
Teadlased on kindlaks teinud, et puhkuste sageduse ja abieluga rahulolemise vahel on selge seos: mida rohkem aega naine puhkab, seda õnnelikum on ta kodus.

5. Tõsta oma töökust
Mitmeid töötajaid vaadelnud uuringud on näidanud, et vaba aeg on oluline stressist taastumiseks ja stressist vabanemine on omakorda oluline heaolu ja töötulemuste parandamise jaoks.

Postimees 26. juuni 2012

 

Märksõnad:

blog comments powered by Disqus
Close

Kas sulle meeldis see, mida lugesid?

Kui jah, siis võid tellida järgmised postitused oma meiliaadressile ning sa ei jää kunagi ilma uusimatest aruteludest ja huvitavatest mõtetest teemal - kuidas oma elu ja tööd paremaks muuta!

Sisesta oma e-maili aadress: